Presidenti i SHBA, Joe Biden, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Presidenti rus, Vladimir Putin për të zhvilluar një debat publik online. Biden deklaroi sot se do të flasë me Putin “në një moment”.
“Jam i sigurt se do të vijë momenti që do të flasim”, pohoi Biden.

Këto komente erdhën pasi Rusia reagoi pas komenteve të ashpra të Biden, i cili nuk u përmbajt duke e quajtur Putin “vrasës” dhe “njeri të pashpirt”.

Kjo deklaratë rriti edhe më tej tensionet mes dy vendeve, ndërsa Putin u përgjigj vetëm duke thënë se i uronte “shëndet” Biden.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb