Pak para nisjes së samitit të NATO-s, presidenti i SHBA-ve Jeo Biden ka dalë sot një konferencë për mediat, në krah të kreut të Aleancës Euroatlantike, Stoltenberg.

Gjatë fjalës së tij Biden tha se bashkë me aleatët SHBA do të sigurohen që NATO do jetë e gatshme në të gjitha drejtimet, si në det dhe ajër.

“Do të rrisim forcat luftuese. Do të zgjerojmë dhe do të çojmë grupe të ndryshe shtesë, në Britaninë e Madhe, Gjermani dhe bashkë me aleatët do të sigurohemi që NATO do jetë e gatshme në të gjitha drejtimet, si në det dhe ajër.”, tha Biden.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: