MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut po shënon ulje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19 teksa vetëm 5 janë regjistruar në 24 orët e fundit nga 249 teste të bëra.

Tashmë vendi fqinj ka 1511 raste me koronavirus por duhet theksuar se dhe testimet janë ulur.

Ndërkohë janë konfirmuar 2 viktima të radhës nga COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb