MAQEDONI E VERIUT

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut ka shënuar ulje të ndjeshme në 147.

Në krahasim me ditën e djeshme, janë rreth 18 raste më pak kurse numri i viktimave në 24 orë mbetet ende konstant.

6 viktima u shënuan në 24 orët e fundit siç raportojnë mediat maqedonase.

Ndërkohë priten rezultatet edhe për 20 testa nga qendrat private që do i shtohen raportit zyrtar të 24 orëve të fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb