Bien infektimet me koronavirus në Itali. Në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, janë regjistruar 347 raste të reja, 205 më pak sesa dje, që e çon numrin total të personave të prekur në 250,103.

Nga ana tjetër, numri i viktimave ka rritje: 13 brenda një dite krahasuar me 3 të regjistruar të premten. Në total janë 35.203 viktima që nga fillimi i epidemisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb