Një ngjarje e rëndë është shënuar në Ekuador.

Mediat atje shkruajnë se një grup prej 12 alpinistësh është përballur me një ortek, në afërsi të vullkanit Chimborazo, duke shkaktuar të paktën e të vdekur.

Trupat e pajetë më pas u transportuan në qytetin Riobamba.

Policia Kombëtare e Ekuadorit, departamenti i zjarrit në Riobamba dhe shumë autoritete të tjera morën pjesë në shpëtimin e alpinistëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: