Të paktën dy raketa janë lëshuar në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar të Bagdadit, raportojnë zyrtarët e sigurisë në Irak.

Sipas tyre, nga raketat e lëshuara, veç dëmeve të shumta materiale, nuk ka raportime për të lënduar apo viktima.

Reuters shkruan, se deri më tani askush nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë ngjarje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: