GREQI

Greqia ka regjistruar 55 viktima dhe 2 mijë e 167 raste të reja nga COVID-19. Për të dytën ditë radhazi shifrat në Greqi po bien teksa vendi po shkon drejt rihapjes totale.

Këtë muaj fillon sezoni turistik veror në Greqi dhe edhe shifrat duken optimiste.

Gjithsesi në intubim vijon të trajtohen 683 pacientë të infektuar me COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb