GREQI

Në ditën e dytë të 2021 Greqia ka parë një rënie të shifrave të COVID-19. 262 raste të reja janë regjistruar së fundmi teksa numri i viktimave mbetet ende shqetësues pasi 40 pacientë humbën jetën.

Greqia riktheu masat kufizuese deri javës tjetër, me një orë policore pas festave duke filluar nga 21:00 si dhe mbylljen e dyqaneve, parukerive, librarive, kishave deri më 11 janar.

Vendi fqinj synon të hapë shkollat më 11 janar, teksa i paraprin një rritje të rasteve pas festave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb