KOSOVA

Kosova ka shënuar një rënie shifrash të COVID_19 në 24 orëve të fundit. 4 viktima dhe 774 raste të reja janë regjistruar këtë të hënë.

Viktima ishin 2 në Prishtinë dhe 2 në Ferizaj. Një ditë më parë Kosova shënoi rekord rastesh, plot 914 të infektuar brenda 24 orëvetë fundit si dhe 10 viktima nga COVID-19.

Ndërkohë së shpejti pritet të nisë edhe vaksinimi në Kosovë teksa stafi shëndetësor po merr dozat e AstraZeneca në Kukës me ndihmën e Shqipërisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb