COVID-19 tashmë prej fillimit të këtij viti ka shkaktuar një krizë të rëndë shëndetësore dhe sanitare duke përfunduar në një bilanc tragjik prej 15 mijë e 675 mijë të infektuar nga të cilët rreth 637 mijë kanë vdekur tashmë.

Por mbi 9.5 milionë qytetarë të botës në këto 7 muaj luftë ndaj COVID-19 e kanë kaluar dhe mposhtur me sukses virusin. Ata janë infektuar dhe janë shëruar duke e kaluar për herë të parë virusin e ri që filloi nga Kina dhe tani po gjunjëzon fuqitë më të mëdha të botës.

Kujtojmë se nuk ka ende vaksinë për COVID-19 po mbi 9.5 milionë qytetarë e kanë kaluar vetë pa ndihmën e një të tille.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb