GREQI

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 19 viktima dhe 320 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Në krahasim me një ditë më parë, vendi fqinj ka shënuar më pak viktima, por më shumë raste.

Gjithsesi në këtë vit duket një trend rënës i shifrave në Greqi ashtu si në disa vende të Ballkanit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb