Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 15, 085 raste të reja me koronavirus, nga 573, 775 teste të realizuara.

Autoritetet shëndetësore bënë me dije se 103 pacientë kanë humbur jetën. Norma e pozitivitetit është rritur në 2,6 %.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 9457 persona janë shëruar në 24 orë.

Aktualisht në Itali janë 199, 783 raste pozitive. Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë raportuar 5, 043, 620 të infektuar dhe 133, 931 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb