Prokurorja e Përgjithshme ukrainase deklaroi sot se 103 fëmijë janë vrarë deri më tani në luftën në Ukrainë që ka nisur më 24 shkurt.

“Forcat ruse kanë goditur më shumë se 400 institucione arsimore dhe 59 prej tyre janë shkatërruar”, tha prokurorja e përgjithshme Iryna Venediktova.

Kujtojmë se forcat ruse që prej 24 shkurtit kanë nisur sulme në Ukrainë, ku janë regjistruar shumë viktima dhe të plagosur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb