GREQI

Greqia ka regjistruar 51 viktima dhe 1 mijë e 428 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Raportohet se ka rënie të numrit të pacientëve të intubuar ndërkohë që javën tjetër fillon sezoni turistik.

Vendi fqinj ka nisur një proces rihapjeje, teksa në datën 14-15 maj pritet një hapje thuajse totale e vendit pa barriera për turistët e huaj që priten të vizitojnë Greqinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb