Maqedonia e Veriut ka shënuar 2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit.
Nga 1630 teste të kryera, 9% e tyre kanë rezultuar pozitivë.
Ndërkohë të shëruarit kanë qenë më të paktë se rastet e reja, teksa 126 pacientë kanë fituar betejën kundre 152-ve që janë infektuar tashmë nga COVID-19.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb