SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar mbi 100 mijë viktima tashmë nga koronavirusi. Edhe pse numri është në rënie, tashmë është plotësuar parashikimi minimal i viktimave nga COVID-19 prej Shtëpisë së Bardhë.

Në fakt totali ka shkuar në 102 mijë viktima teksa numri ditor i vdekjeve është në rënie në SHBA, por vendi kryeson ende listën e botës sa i përket bilanceve të viktimave dhe të infektuarve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb