SHBA

Philonise Floyd, vëllai i afroamerikanit që u vra disa ditë më parë nga një polic në Minnesota të SHBA ka treguar se çfarë bisedoi me Presidentin Trump.

Vdekja e George Floyd ka rritur përplasjet raciale dhe protestat e dhunshme në SHBA teksa Philonise i kë kërkuar Trumpit vetëm drejtësi.

Nga ana tjetër ai zbulon se Trump nuk e linte të fliste duke folur vetëm ai dhe dukej sikur ai nuk donte t’ia dinte se çfarë mendonte Philonise Floyd për vëllain e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb