Portieri i Kosovës, Aron Muriç, mbylli aventurën në Turqi te klubi i Adana Demirspor, teksa tashmë është në pritje të mësoje fatet e të ardhmes së tij.

Gardiani 23-vjeçar është në pronësi të gjigantëve të Mançester Sitit, teksa nga raportimet e fundit që vijnë nga Anglia, bëhet me dije se Muri bëhet me dije se Muriç ka rënë në radarët e Bërnlit. Klubi anglez u rendit i 18-i sezonin që shkoi në Premier League dhe edicioni i radhës e gjen në Championship.

“Bërnli po punon për marrëveshjen për të nënshkruar me portierin e Sitit, Arijanet Muriçin. Ende nuk ka marrëveshje, por Bërnli ka shprehur interesim që dialogu për lojtarin e përfaqësueses së Kosovës të vazhdojë. Adana Demirspor është gjithashtu e interesuar për 23-vjeçarin pas huazimit sezonin e kaluar”, raporton gazetari i “The Athletic”, David Ornstein./panoramasport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb