Recete nga znj Eneida
Përbërësit

110 gr gjalpë
90 gr sheqer pluhur
1 lugë e vogël pluhur pjekës
1 vezë
270 gr miell
Reçel

Përgatitja
Rrahim gjalpin me sheqerin dhe shtojmë vezën. I rrahim bashkë dhe shtojmë miellin me pluhurin pjekës. Formojmë brumin dhe e lëmë 30 min në frigorifer. Më pas e hapim me trashësi 3-4 mm, e presim me forma dhe e pjekim në 190 gradë për 15 min maksimumi. Biskotat i mbushim me reçel dhe i servirim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb