Recete nga znj Eneida
Përbërësit

150 gr. sheqer
150 gr. gjalp
2 vezë
1 filxhan kafe kos
3 lugë reçel
100 gr. arra
2 lugë çaji pluhur pjekës
Pak kripë
Rreth 400 gr. miell

Përbërësit
Rrahim sheqerin me gjalpin. Shtojmë vezët, kosin, reçelin dhe arrat. Në fund shto nëjmë miellin, kripën dhe pluhurin pjekës. U japim formë të rrumbullaktë dhe i pjekjm në 180 gradë deri sa të marrin ngjyrë kafe të lehtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: