Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

120 gr gjalpë
90 gr sheqer demerara
1 vezë
90 gr miell
1 lugë pluhur pjekës
150 gr muesli
Pak kanellë

Përgatitja

Rrahim sheqerin me gjalpin dhe shtojmë vezën. Vazhdojmë rrahjen për 2 minuta.
Shtojmë miellin, muesli, kanellën. Formojmë brumin për biskota dhe i kalojmë në një letër pjekje. I pjekim në furrë të parangrohur me 200 gradë për 20 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb