Receta nga znj Eneida
Përbërësit

1 vezë
100 gr gjalpë
100 gr mjaltë
10 lugë tërshërë
6 lugë miell integral
1 majë luge sodë
1 lugë fara lini
1 lugë rrush të thatë
1 lugë çokollatë pikëza loti

Përgatitja
Rrahim gjalpin me mjaltin dhe vezën. Shtojmë tërshërën me miellin dhe sodën. Vazhdojmë me farat e linit, rrushin dhe çokollatën. Brumi del pak i butë, kështu që me një lugë ose me duart e lyera me vaj i japin formën e dëshiruar. I pjekim në 190 gradë për 17-20 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb