Një debat i ashpër u zhvillua mes ministrit Blendi Klosi dhe Edmond Spahos në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në “News 24”.


Ndërsa Spaho hodhi akuza ndaj qeverisë, duke thënë se fiton për shkak se bashkëpunon me bandat, Klosi tha se Avdylajt në Shijak i kanë dalë me automatik më 2013.

Spaho: Po të lidhesh me Avdylajt, normal ne nuk fitojmë dot.  Si do fitojë opozita. Si të përdorësh policinë, si t’ia bëjmë.


Klosi: Po punoni o Mondi, mos rrini në televizor.


Spaho: Po nuk fitohet me ju, ju keni lidhje me kriminelë.

Klosi: Politika ka nevojë që të punohet. Ne kemi 2 vjet që punojmë.

Spaho: Cfarë punoni? Punoni me PPP.

Klosi: Ju thoni ka krizë kjo krizë do u sillte vota, pse nuk iu sjell vota.

Spaho: Po të zbresësh edhe ato që fute në kuti, del 5 përqind. Bënë mirë që të cuan në Berat, sepse mund të kishte dalë emri në përgjime.

Klosi: Kam qenë 8 vjet deputet në Shijak. Me automatik më klanë dalë më 2013 Avdylajt dhe bandat. Avdylajt i kisha kundërshar dhe më kanë dalë me automatik.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb