Përafërsisht 12,800 policë janë mobilizuan në Francë të shtunën për të garantuar mbrojtjen e rendit publik në kuadër të ndeshjes Kroaci-Marok dhe 14,000 mijë të dielën, për finalen e madhe mes Francës dhe Argjentinës.

Të shtunën Champs-Elyse’es, rruga e madhe simbolike e Parisit, do të mbetet e hapur për trafikun, ndërsa të dielën do të jetë tërësisht e mbyllur.

Për të dyja ndeshjet ekziston frika se tifozët mund të shkatërrojnë dyqane ose të përplasen mes tyre, ashtu siç ka ndodhur në dy sfidat që ka luajtur Maroku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb