Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken është dakorduar me deklaratat e presidentit amerikan Joe Biden, se në Ukrainë po kryhen krime lufte.

Ai u shpreh se ekspertët amerikanë janë në proces të dokumentimit dhe të vlerësimit të krimeve të luftës në vend, ndërsa shton se nuk ka parë hapa pas nga rusët, veçse shkatërrimeve.

Sipas tij Rusia nuk po bën përpjekje domethënëse për të përfunduar luftën nëpërmjet diplomacisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb