Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, ka zhvilluar bisedime me Ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite, Princin Faisal Al Saud.

Në fokus të bisedimeve ishte mbështetja ndërkombëtare për Ukrainën.

Në një deklaratë Departamenti i Shtetit tha gjithashtu se se diskutuan për armëpushimin në Jemen dhe pasojat e cisternës së naftës Safer në rajonin e Detit të Kuq dhe programin bërthamor të Iranit.

Monitor

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: