Moda e verës 2022 fokusohet te thjeshtësia: bluza e bardhë që ne të gjithë kemi në gardërobë është veshja për t’u shfaqur gjatë ditës dhe në mbrëmje, duke ndjekur shembullin e Chiara Ferragni dhe Emma Marrone. Për një kohë të gjatë, bluza e bardhë ishte e mbyllur “nën” rroba.

Minimalizmi i viteve nëntëdhjetë e ka bërë atë një pikë referimi: çfarë ka më demokratike se një veshje e bardhë? Të gjithë mbanin një të tillë: burra dhe gra, të rritur dhe fëmijë, sportistë dhe llogaritarë. Në thjeshtësinë e saj është universale: pa gjini, sot rikthehet si protagoniste në pasarelë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Prada dhe Bottega Veneta e bëjnë atë shtyllën e tendencave për vjeshtën/dimrin e ardhshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: