Ka munguar prej një kohë të gjatë, BMW Serie 8, esenca e aftësisë krijuese, inxhinierike dhe teknologjike që mund të ofrojë shtëpia gjermane.

cq5dam.web_.1280.1280-2-9-800x511

Kur, vitin e ardhshëm, versioni përfundimtar i konceptit që u paraqit në konkursin e elegancës automobilistike në Villa d’Este, do të mbërrijë në koncesionare do të kenë kaluar gati 20 vite nga largimi i modelit të fundit të super flamurtarit sportiv të Mynihut, maksimumi i gamës së BMW-së që prej 1989 deri në 1999.

cq5dam.web_.1280.1280-7-7-800x509

Ky model i ri do të shërbejë për të përforcuar ofensivën e BMW-së në segmentin luksoz, një sektor në të cilin shtëpia e Mynihut synon të rrisë ndjeshëm shitjet dhe përfitimet.

cq5dam.web_.1280.1280-6-7-800x510

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb