Deputeti i PD-së Luçiano Boçi është shprehur kritik në seancë e sotme plenare ku u diskutua projektrezoluta për gjenocidin në Srebrenicë.

Sipas tij gjuha e përdorur në Kuvend është e papranueshme, ndërsa drejtuar Kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, theksoi se seanca nuk mund të vijojë me dy standarde dhe duhet të mbajë qëndrim për përjashtimin e Taulant Ballës për përdorim të gjuhës fyese.

Nga ane ti Balla u shpreh se mban përgjegjësi për çdo interpretim të tij në seancë.

Luçiano Boçi: Duhet të mbani qëndrim dhe për përjashtimin e zoti Balla për përdorimin e gjuhës fyese nga zotit Shehu dhe zotit Berisha. Me dy standard nuk mund të vazhdoni , kjo gjuhë këtu është e papranueshme..

Taulant Balla: Unë mbaj çdo përgjegjësi për çdo interpretim dhe le të thotë zoti Shehu se nuk ka qenë drejtor i kompanisë Shqiponja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: