Muaji mars do të jetë një muaj tejet i rëndësishëm për boksierin kosovar, Robin Krasniqi. Ky i fundit planifikon që më 21 mars të zhvillojë duelin për titullin Kampion Bote në WBA.

Kundërshtari i Krasniqit do të jetë kampioni aktual, Schwerin Brahmer, 36-vjeҫar.
Kështu të paktën ka njoftuar promotori, Ulf Steinforth, sipas Express. “Tani në horizont është dueli kundër Brahmer”, u shpreh promotori në fjalë.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: