Agjencia e Gardës Kufitare polake,  ka njoftuar se më shumë se 1,75 milionë ukrainas janë larguar nga Ukraina në Poloni që nga fillimi i pushtimit rus.

Ndërkohë bëhet me dije se një pjesë e refugjatëve janë larguar në vende të tjera, ndërsa aktualisht rreth 1 milion ukrainas mbeten në Poloni.

Agjencia e Gardës Kufitare gjithashtu njoftoi se vetëm të dielën kanë kaluar kufirin 82, 100 njerëz.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb