Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Aleanca së shpejti do të gjejë një zgjidhje në Ukrainë. Sipas Stoltenberg dërgimi i tankeve Leporad në Ukrainë do të jetë një mundësi e mirë për Kievin për të ndihmuar kundër luftës së Rusisë.

Nga ana tjetër ministri gjerman i Mbrojtjes Boris Pistorius ka dhënë dritën jeshile për dërgimin e tankeve në Ukrainë.

Ndër të tjera Stoltenberg njoftoi se konsultime për dërgimin e tankeve do të vazhdojnë së shpejti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb