Bora ka zbardhur disa pika turistike të Qarkut të Korçës. Në Voskopojë dhe Dardhë bora ka arritur 5 deri në 10 cm, ndërsa në zona të tjera si Vithkuqi dhe Qafa e Qarrit reshjet e borës janë me intensitet të ulët.

Deri tani nuk raportohet për probleme në akset kryesore apo në akset rrugore që të çojnë në këto pika turistike.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb