Zëvendëskryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka reaguan në lidhje me çmimet e karburanteve të publikuara pak më parë nga Bordi i Transparencës.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili tha se për të tretën ditë me radhë Bordi luan me çmimet e naftës, duke akuzuar se e gjitha bëhet sipas interesave propagandistike të kryeministrit Edi Rama.

A shtoi se i ka dërguar një letër zyrtare Ministrisë së Financave mbi kriteret mbi të cilat vendosen çmimet.

Postimi i plotë:

Batakçinjte e Bordit te Trasparences spekulatore mafioze te cmimit te naftes!
Per tre dite me radhe Batakcinjte e Bordit te Trasparences luajne tre here me çmimin e naftes, sipas buletinit te propagandes se Edi Rames.
Si deputet I jam drejtuar me leter zyrtare Ministrise se Financave dhe Tranportit, qe te informojne se me çfare kritere vendoset cmimi i naftes dhe te sqarojne edhe elemente te tjera.
Asnje pergjigje nga batakçinjte
Ja ku i keni shkresen zyrtare me kerkesevme sqarime per Bordin e Batakçinjve!

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb