Ka reaguar ministria e Jashtme e Ukrainës, pas sulmeve me raketa nga ana e Rusisë.

Sipas tyre, bota mund dhe duhet të ndalë Putinin.

“Putin sulmoi, por askush nuk po ikën. Po luftojmë, do mbrohemi e do të fitojmë. Bota mund dhe duhet ta ndalë Putin”, -thuhet në reagimin e ministrisë së Jashtme ukrainase.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: