Botërori i Katarit sa vjen e bëhet më interesant. Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme, janë mësuar edhe të gjitha çiftet çerekfinaliste.

Një nga përballjet që po pritet me interes të madh nga tifozët është ndeshja mes Hollandës dhe Argjentinës. Jo shumë test i vështirë për Brazilin në këtë fazë, pasi do sfidojë Kroacinë.

Nuk mund të lihet pa përmendur finalja e parakohshme mes Anglisë dhe Francës. Portugalia e Cristiano Ronaldos do provojë të korrë sukses ndaj një kundërshtari si Maroku.

Mar Wc Round Of 16 Bracket 2
Mar Wc Round Of 16 Bracket 2

Ndeshjet:

Hollandë-Argjentinë

Francë-Angli

Brazil-Kroaci

Marok-Portugali

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: