Zv/ kryeministri Erion Braçe, përmes një postimi në Facebook, jep lajmin e hidhur se Kujtim Rrusho, një “socialist themeli” siç e quan ai, ka ndërruar jetë.

Në mesazhin e tij prekës, Braçe shkruan se Rrusho nuk u tërhoq kurrë, as në ditët më të rënda të terrorit fashist.

“Kujtim Rrusho ishte një socialist! Një burrë, një bashkëshort, një baba, një familjar i mirë; një socialist themeli, i drejtë, i ndershëm, i sakrificës, kurrë nuk u tërhoq as në ditët më të rënda të terrorit fashist;

I plagosur nga e njëjta bandë e shtetit, i qëndroi dhunës barbare e mbrojti qindra socialistë të tjerë në Gradishte e mijëra të tjerë në Lushnje! Sot u ndal për të udhëtuar në një botë më të mirë; prehu në paqe Kujtim”, shkruan Braçe.

Screenshot 24 2
Screenshot 24 2

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb