LUSHNJE

Zëvendëskryeministri, Erion Brace e ka nisur ditën sot me disa fëmijë të shkollës fillore në Divjakë, zone ku ai është edhe deputet.  Në foton e ndarë në Instagram, Brace nuk ngurron t’i cilësojë fëmijët ‘shoqe’. Numri dy i Qeverisë krahas mesazhit me fëmijë shkruan se do shikojë të ndreqë gjërat e vogla që vlejnë shumë në Goricaj, të Divjakës.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Me shoqet, dje pasdite ne Goricaj,
#Divjake (foto 1)

Une me shoqet dhe xhelozi perballe,
dje pasdite ne Goricaj, #Divjake (foto 2)
vo: xhelozi ishte i pakenaqur,
jo vec per foton, por edhe per autobusin e shkolles qe i shkonte heret ne fshat ta merrte per ta cuar ne supershkollen e Kemishtajt dhe, ai, zgjohej heret nga gjumi!

Do shohim ta ndreqim,
gjerat e vogla vlejne shume!-shkruan Brace.

(Balkan Web)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb