Zv/kryeministri Erion Braçe ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video nga një lokal i vogël mbushur plot me tifozë që ndiqnin një ndeshje futbolli të shtunën në mbrëmje.

Lokali është veri të vendit, siç thotë Braçe, por ajo që është më shqetësuese është fakti se për secilin prej tyre jeta vlen më pak se një gol, pasi ndryshe nuk mund të shpjegohet ky grumbullim në kohë pandemie, kur vdesin dhjetëra qytetarë çdo ditë!
Dje në vend u regjistruan 17 viktima, sot 19 dhe kështu siç e kemi nisur edhe më keq do të bëhet shkruan zv/kryeministri.

Reagimi i Braçes
SOT:
19 SHQIPTARE HUMBEN JETEN,
744 SHQIPTARE U INFEKTUAN ME COVID 19,
455 SHQIPTARE JANE TE SHTRUAR NE SPITALE,
21 SHQIPTARE JANE NE TERAPI INTENSIVE,
7 SHQIPTARE JANE TE INTUBUAR,
16 899 SHQIPTARE JANE TE INFEKTUAR AKTIVE!

Dje ishte keq,
por sot eshte edhe me keq;
DO BEHET EDHE ME KEQ NESE SECILI PREJ NESH
NUK DEGJON, NUK VLERESON, NUK REFLEKTON,
NUK REAGON NDRYSHE, PER TE MBROJTUR VETEN, PRINDERIT E MOSHUAR, FAMILJEN, FEMIJET!

Urdheroni, shiheni videon;
ESHTE E SE SHTUNES MBREMA NE NJE LOKAL,
NE NJE QYTET NE VERI TE VENDIT,
NE KOHEN KUR LUHEJ NJE NDESHJE FUTBOLLI E SHENOHEJ NJE GOL!!!

Je pa fjale?
Ashtu eshte, cte them, cte thoni?

Si mund te vlej jeta kaq pak,
sa nje gol i pare kolektivisht?!

E di qe eshte pasion, jam tifoz vete,
por pa jeten e shendetin as pasion nuk ka!

Si ketu, eshte ne shume lokale ne qytetet e medha duke nisur nga Tirana e tutje ne veri e jug, lindje e perendim;

KUR PRONARET E TYRE KANE PRIORITET LEKET, DUHET NE TE MOS ZBRESIM, ULEMI, RRIME E RRIME TEK TA!

Leket e gjithkujt per ta vlejne;
Por a ja vlen ta blesh virusin me para?!

Jooooooo!
MOS HARRO, NUK TE INFEKTON QEVERIA,
POR TI INFEKTON VETEN, FAMILJEN, TJETRIN!

MOS HARRO, KA ME KEQ,
KA EDHE ME MIRE, E KE VETE NE DORE!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb