Angelina Jolie dhe Brad Pitt nisën procedurat e divorcit dhe filluan një luftë të madhe mbi kujdestarinë e fëmijëve.

Akuzat kundrejt njëri-tjetrit ishin aq të forta, sa të bënin të dyshoje nëse kishte pasur ndonjëherë dashuri mes tyre.

Mirëpo sipas TMZ, në fillim të muajit të ardhshëm,në Gjykatën Supreme të Los Angeles janë paraqitur dokumente ligjore që kërkojnë që gjyqi për kujdestarinë e fëmijëvë të marr fund.

Vendimi i gjykatës për këtë çështje ju jep të drejta të dyve njësoj, por Angelina kërkon e vetme kujdestarinë e fëmijëve, ndërsa Brad Pitt kërkon një kujdestari të përbashkët.

Kujtojmë se Brad është ankuar ashpër ndaj Angelinës që po përpiqet t’i mohojë të drejtën prindërore ndaj fëmijëve të tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb