Ish-deputeti i LSI Endrit Braillmari m anë të një statusi në “Facebook” shkruan se regjimi kriminal i Edi Ramës arreston qytetarët, kurse kryeministri dhe Damian Gjiknuri bënë pushime luksi me paratë e grabitura.

Brahimllari shton se projekti korruptiv i Ramës te Unaza e Re është fytyra e vërtetë e Edi Ramës.

Postimi i Endrit Brahimllarit:

Me banoret e Unazes se Re.

Qytetaret kane perball nje kryeminister dhe nje qeveri te korruptuar qe nuk mbron interesin qytetar por ate te oligarkise dhe krimit te organizuar.

Projekti korruptiv dhe kriminal tek Unaza e re eshte fytyra e vertete e Edi Rames. Qytetaret e varfer qe protestojne per te mbrojtur pronen e tyre i arreston dhe i dhunon nderkohe kriminelet levizin te lire me bekimin e qeverise dhe te Edi Rames.

Banoret e Unazes se re, bulevardit te ri dhunohen, arrestohet nderkohe Edi Rama, Damian Gjiknuri, Afrim Qendro levizin te lire dhe shijojne ne resorte luksoze parate e grabitura ndaj qytetareve.

Shikoni si banditet e Edi Rames thyejne dyert e bashkise per te zaptuar institucionet te cilat nuk ja besuan qytetaret.

Po zaptojne me dhune dhe me terror shteteror institucionet sepse kjo eshte filozofia e Edi Ramas zapto, shkaterro, dhuno çte gjesh perpara. Qytetaret nuk do ja falin dhunen e ushtruar dhe terrorin shtetorer te Edi Ramas dhe zagareve te tij.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb