MALIQ

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka theksuar se vendit i duhen politika konkrete punësim dhe mbështetje e drejtpërdrejtë fermerëve përmes politikave subvencionuese.

Në takim me banorët e Maliqit, ish-deputeti theksoi se kryeministri Edi Rama ka larguar të rinjtë duke vrarë edhe shpresën e tyre.

Sipas tij, rruga e vetme është largimi një orë e më parë i Ramës nga qeveria. Ai i ftoi banorët në protestën e radhës kombëtare me 25 maj në Tiranë.

Postimi i Braimllarit:

Ne Zvezde te Maliqit.

➡Mungesa e subvencioneve ne bujqesi, largimi i te rinjve dhe mungesa e vendeve te punes shqetesimet me madhore.

Edi Rama ka larguar te rinjte duke vrare shpresen ne vend. Ka shkaterruar bujqesine dhe nuk ofron asnje politikë per hapjen e vendeve te reja te punes.

✍Vendi ka nevoje per politika konkrete punesimi, per subvencion te drejtperdrejte per fermeret dhe per krijimin e shanseve per te rinjte.

Me Edi Ramen vendi po shkon gjithnje e me pas.Te vendosur ne rrugen tone per te larguar nje Kryeminister antikombetar. Behemi te gjithe bashke ne protesten e shqiptareve ??me 25 maj.

#Protestojme kunder #varferise, #paligjshmerise dhe #papergjeshmerise se Edi Rames.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: