Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari me anë të një videoje, bën publik faktin se banorët në Barc të Korcës nuk kanë infraskturën e duhur rrugore e ujë, ndërsa shton se Rilindja merret me fasada.

Braimllari shprehet se koha e Rilindjes së fasadave ka marrë fund, duke nënviuar se koha e kthimit të shërbimit tek qytetari do të nisë.

 

View this post on Instagram

 

Banoret e Barçit te Korçes po perballen me mungesen e infrastruktures dhe ujit te pishem si pasoje e nje qeverisje te deshtuar klienteliste dhe fasade te Rilidjes. Edi Rames dhe kukullave te tij nuk i interesojne problemet e perditshme te qytetareve por vetem politika e fasades. Qytetaret perveçse mungeses se vendeve te punes, kostos se larte te jetes, mungeses se investimeve ne bujqesi, falimentimin e biznesit te vogel dhe te mesem, largimin e te rinjve nga vendi sot duhet te kthehen shume vite pas. Mungesa e infrastruktures dhe ujit te pishem eshte kthyer ne nje problem serioz per jeten e perditshme. Koha e rilindjes fasade ka marre fund❌ Eshte koha e sherbimit qytetar per te kthyer shpresen dhe besimin ne vend. #shqiperia_shtepia_juaj??

A post shared by Endrit Braimllari (@endritbraimllari) on

Postimi i tij:

Banoret e Barçit te Korçes po perballen me mungesen e infrastruktures dhe ujit te pishem si pasoje e nje qeverisje te deshtuar klienteliste dhe fasade te Rilidjes.

Edi Rames dhe kukullave te tij nuk i interesojne problemet e perditshme te qytetareve por vetem politika e fasades.

Qytetaret perveçse mungeses se vendeve te punes, kostos se larte te jetes, mungeses se investimeve ne bujqesi, falimentimin e biznesit te vogel dhe te mesem, largimin e te rinjve nga vendi sot duhet te kthehen shume vite pas.

Mungesa e infrastruktures dhe ujit te pishem eshte kthyer ne nje problem serioz per jeten e perditshme.

Koha e rilindjes fasade ka marre fund❌

Eshte koha e sherbimit qytetar per te kthyer shpresen dhe besimin ne vend.

#shqiperia_shtepia_juaj??

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb