Aktorja e njohur turke, Neslihan Atagül Doğulu, ditët e fundit u largua nga seriali “Vajza e ambasadorit”, për shkak të problemeve me shëndetin. Aktorja, e cila humbi shumë peshë kohët e fundit, u dërgua me urgjencë në spìtal javën e kaluar. 28-vjeçarja, u diagnostikua me sindromën e zorrës së ìrrituar (koliti spastik).

Kur dha lajmin se do të largohet nga seriali, Neslihan tha: “Trupi nuk po më toleron më, më duhet pak pushim.” Doktorët turq paralajmërojnë se gjendja është shumë serioze.

Tani aktorja duhet të bëjë shumë kujdes me ushqimin. Nuk duhet të hajë ushqime që përmbajnë gluten. Stresi, lëndët ushqyese jo natyrale, pesticidet dhe ilaçe të ndryshme, kryesisht për dhimbjen e kokës, janë të dëmshme për shëndetin e saj.

 640 0 6009866c10254
640 0 6009866c10254

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb