Brataj…

Le të promovojmë këtë zonë duke i thënë jo HEC-VE….

Njoftim për pjesmarrje në promovimin e turizmit, por edhe për ti thënë jo HEC-ve!

Të dashur miq dhe qytetar të fshatit Brataj në datën 19-të dhe 20-të gusht si çdo vit zhvillohet rituali i festës “Takim Brezash” ku atdhetar dhe emigrant bëhen së bashku duke shkëmbyer kështu përqafime dhe trokitje gotash, si për t’i thënë njëri tjetrit “Mirëseutakuam” Por këtë vit si kurr më parë organizimi i këtij rituali ka nevojë për mbarëvajtje dhe mirëkuptim duke marrë pjesë të gjithë së bashku përpara monumentit të kulturës “Ura e Bratit” ku në një formë “proteste fotografike” në mënyrë paqësore, ti themi JO HEC-VE

Por kurrësesi nuk mund të lëmë pas promovimin e kulturës, turizmin dhe resurset që ka kjo zonë dhe ky peisazh mbresëlënës.

Ftohen gjithë dashamirësit për pjesmarrje, ditën e premte datë 19 gusht ora 17:00 është momenti i përshtatshëm për tu mbledhur dhe për të qënë bashkë si kurr më parë në qëndër të fshatit…

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb