Tani që Kamala Harris po jeton në vendin fqinj me Joe Biden, ajo nuk ka më nevojë për vendbanimin e saj të vjetër.

Zëvendëspresidentja amerikane, Harris, 56 vjeçe, fitoi shumë mirë kur shiti apartamentin e saj prej shumë kohësh në San Francisco për 799,000 dollarë më 17 shkurt, vetëm dy javë pasi doli në treg, njoftoi së pari Wall Street Journal. E ndërtuar në vitin 1998, vendbanimi me një dhomë gjumi, me dy banjo shtrihet në 1,069 metra katrorë që konsiderohet mjaft i gjerë për San Franciskon.

E vendosur në katin e fundit të një ndërtese butiku, apartamenti përshkruhet si një “strehë elegante” në lagjen e përshtatshme të Jugut të Tregut. Niveli kryesor ka një plan të hapur dysheme me tavane të veçanta. Ajo përmban një kuzhinë me një sobë me gaz. Apartamenti gjithashtu përfshin një zyrë në shtëpi në një kthinë, një oxhak dhe një gjysmë banjo.

Zona e jetesës hapet në një oborr të këndshëm me pamje nga rruga. Lart shkallëve është një dhomë gjumi në papafingo me një banjo e plotë dhe dollapin për t’u futur në dhomë. Hapësira e sofistikuar ka një bollëk prekjesh dhe përfundimesh me porosi.

Ajo vjen me një makinë larëse dhe tharëse të madhësisë së plotë, parkim garazhi dhe hapësirë shtesë për magazinim. Vetë ndërtesa ka instaluar një çati të re, derë garazhi dhe sistem intercom brenda dy viteve të fundit.Ka qasje të lehtë në autostradat, në qendër të qytetit dhe një dyqan ‘Whole Foods’. Njësia është rreth një gjysmë milje në këmbë nga Shtëpia e Gjykatës Supreme të San Franciskos. Kjo është vetëm një nga pronat e shumta që Harris kishte në portofolin e saj.

Aktualisht, ajo ka një tjetër apartament në Washington, DC dhe një shtëpi në zonën Brentwood të Los Angeles. Ajo është duke banuar përkohësisht në Shtëpinë e Blerit përballë Shtëpisë së Bardhë ndërsa Observatori Detar i ShBA-së, që është shtëpia tradicionale e zëvendëspresidentit – pëson me rinovime.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb