BERAT

Vodhi gjatë natës së 17 shkurtit, në 4 banesa të ndryshme, vihet në pranga 24-vjeçari i dënuar më parë për të njëjtin krim.

Në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë dhe vënien në pranga të autorëve të tyre, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Episodet”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

-Andrea Zellorari, 24 vjeç, banues në Berat, i dënuar disa herë më parë, po për vjedhje.

Nga veprimet hetimore dhe provat e sekuestruara, rezultoi se 24-vjeçari është autor i 4 vjedhjeve të ndodhura gjatë natës së datës 17.02.2023. Ky shtetas vodhi shuma parash dhe sende të ndryshme, në 4 banesa në lagjen “30-vjetori”.

Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas.

Burime policore bëjnë me dije se mekanizmi i përdorur nga 25-vjeçari për vjedhjen e banesave ishte hapja me kaçavidave e parvazeve duralumini të dritareve, nga ku ai hynte për të vjedhur gjatë natës. Të njëjtat burime konfirmojnë se policia po punon edhe për zbardhjen e disa vjedhjeve të tjera banesash, ku për shkak të mekanizmit të përdorur për të hyrë brenda,dyshohet se autor është Zerollari.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: