LONDËR

Kryeministri i Britanisë Boris Johnson tha të enjten se ai po do i kërkojë parlamentit të japë aprovimin për zgjedhje kombëtare që do të zhvillohen në 12 dhjetor, si pjesë e përpjekjeve të tij për të siguruar që Britania të largohej nga Bashkimi Evropian.

“Mënyra për ta bërë Brexitin është, mendoj, të jetë i arsyeshëm për parlamentin,” tha Johnson në një deklaratë televizive.

“Nëse ata vërtet duan më shumë kohë për të studiuar këtë marrëveshje të shkëlqyer, ata mund ta kenë atë, por ata duhet të bien dakord për zgjedhje të përgjithshme në 12 dhjetor. Kjo është rruga përpara”, deklaroi Johnson.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb