Pushimet verore të familjes Macron këtë vit nuk janë të lehta, por presidenti francez vendosi të bëjë një pushim për relaksimin e nevojshëm, përpara se të zhytej  përsëri në punë.

Emanuel Macron ka qenë në rezidencën presidenciale në Fort de Breganson në jug të Francës që nga 29 korriku për të shijuar një festë “të qetë”, megjithëse ditët e relaksimit janë ndërprerë nga shpërthimi vdekjeprurës në Beirut më 4 gusht, me presidentin francez në kryeqytetin Liban, ku turma e mirëpriti atë “Mesiah” .

  • foto galeri
  • foto galeri

Sidoqoftë, para se të kthehej në detyrat e tij, Macron mori kohën për t’u çlodhur, sipas revistës franceze “Voici”, me sportin e tij të preferuar të ujit, ski në ujërat e Mesdheut, i shoqëruar nga gruaja e tij, Brigitte. dhe dy vajzat e tij të birësuara. “Pastaj ai bëri disa shëtitje solo. Ai dukej i lumtur. “Ai madje bëri disa kalime të shkëlqyera me jet  ski duke spërkature me ujë rojet e tij “.. i tha një dëshmitar okular revistës.

Por fotot e ndarjes së Macron në jug të Francës nuk kanë kaluar pa u vënë re në Twitter, me disa përdorues që e akuzojnë atë se nuk kujdesej për efektet e emisioneve të jet skive, të tjerët e akuzojnë atë për argëtim. në një kohë kur pandemia e koronavirusit po e ul  ekonominë franceze në gjunjë dhe disa duke e krahasuar atë me Putinin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb